Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Zielonej Górze na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Zielonej Górze podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- PABIEROWSKI Marcin Bogusław - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 57,46% (28 464 głosów)
- KUBICKI Janusz Krzysztof - KWW JANUSZ KUBICKI: 42,54% (21 072 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Zielonej Górze podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- PABIEROWSKI Marcin Bogusław - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 42,74% (22 098 głosów)
- KUBICKI Janusz Krzysztof - KWW JANUSZ KUBICKI: 35,95% (18 584 głosów)
- MAĆKOWIAK Grzegorz Przemysław - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 12,41% (6 417 głosów)
- JASIŃSKI Janusz Piotr - KKW LEWICA: 5,58% (2 887 głosów)
- HRESZCZYK Adam Piotr - KWW ADAM HRESZCZYK: 3,31% (1 713 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BARCZAK Piotr: pozycja 1 : 14,8% (1 628 głosów)
- FABIŚ Marcin: pozycja 2 : 0,89% (98 głosów)
- ARKITA Emil: pozycja 3 : 0,29% (32 głosów)
- IMAŃSKA Danuta Zofia: pozycja 4 : 0,59% (65 głosów)
- BUDNIAK Aldona Cecylia: pozycja 5 : 0,67% (74 głosów)
- CEGLARSKA Monika Marzanna: pozycja 6 : 0,31% (34 głosów)
- BUBIEŃ Artur Józef: pozycja 7 : 0,52% (57 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KIEJZIK Lilianna Bożena: pozycja 1 : 1,34% (147 głosów)
- SZCZOTKOWSKI Dariusz: pozycja 2 : 0,85% (93 głosów)
- SZUBSKA Elżbieta: pozycja 3 : 0,85% (93 głosów)
- KOBIERNIK Bartłomiej Mateusz: pozycja 4 : 0,54% (59 głosów)
- SZALIŃSKI Marcin Antoni: pozycja 5 : 0,13% (14 głosów)
- KORACH Angelika Elżbieta: pozycja 6 : 0,39% (43 głosów)
- DONDALSKI Edward: pozycja 7 : 0,41% (45 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- JASIŃSKI Janusz Piotr: pozycja 1 : 2,31% (254 głosów)
- KAMIŃSKA-LITWIŃCZUK Marzena Elżbieta: pozycja 2 : 0,95% (105 głosów)
- WOJCIUSZKIEWICZ Andrzej: pozycja 3 : 0,22% (24 głosów)
- LECHERT Paulina Elżbieta: pozycja 4 : 0,35% (38 głosów)
- RUDNICKI Arkady Benedykt: pozycja 5 : 0,09% (10 głosów)
- BACHORZ Marzena: pozycja 6 : 0,21% (23 głosów)
- FREJMAN Dariusz Stanisław: pozycja 7 : 0,57% (63 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PABIEROWSKI Marcin Bogusław: pozycja 1 : 23,52% (2 588 głosów)
- KORNALEWICZ Robert Michał: pozycja 2 : 4,95% (545 głosów)
- MAGDZIAREK Krystyna Maria: pozycja 3 : 4,56% (502 głosów)
- CHYRC Agnieszka Patrycja: pozycja 4 : 5,07% (558 głosów)
- DRYGAS Jolanta Gabriela: pozycja 5 : 0,99% (109 głosów)
- WOŁCZYŃSKI Krzysztof Zygmunt: pozycja 6 : 0,87% (96 głosów)
- LUBIŃSKI Wojciech: pozycja 7 : 1,44% (158 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ KUBICKI:
- GÓRSKI Robert Grzegorz: pozycja 1 : 12,15% (1 337 głosów)
- BOCHEŃSKI Andrzej Zbigniew: pozycja 2 : 1,33% (146 głosów)
- KAWICKI Kamil Krzysztof: pozycja 3 : 1,59% (175 głosów)
- KWIATEK Anna: pozycja 4 : 0,75% (83 głosów)
- DUBICKA Ewa: pozycja 5 : 0,25% (28 głosów)
- BARSKI Bernard: pozycja 6 : 0,24% (26 głosów)
- PROKOPYSZYN Katarzyna Helena: pozycja 7 : 2,35% (259 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIELONA GÓRA 2050:
- PROTASIEWICZ Piotr: pozycja 1 : 7,59% (835 głosów)
- BOGUCKA Paulina: pozycja 2 : 0,85% (93 głosów)
- DURA Piotr: pozycja 3 : 0,13% (14 głosów)
- MORYSON Wioletta: pozycja 4 : 0,17% (19 głosów)
- LIKUS Daniel Piotr: pozycja 5 : 0,06% (7 głosów)
- PIWOWARCZYK Wiktoria Aleksandra: pozycja 6 : 0,13% (14 głosów)
- RĄCZKA Dariusz Piotr: pozycja 7 : 0,28% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM HRESZCZYK:
- KALINOWSKA-SYGA Kamila Agnieszka: pozycja 1 : 1,37% (151 głosów)
- JACYNO Sandra Anna: pozycja 2 : 0,3% (33 głosów)
- PAWŁOWSKI Arkadiusz Bogdan: pozycja 3 : 0,05% (5 głosów)
- BOROWSKI Grzegorz: pozycja 4 : 0,19% (21 głosów)
- RYBAK Przemysław Piotr: pozycja 5 : 0,1% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:
- DUNAS Joanna: pozycja 1 : 0,66% (73 głosów)
- STABROWSKI Adrian Karol: pozycja 2 : 0,31% (34 głosów)
- MANIECKI Eugeniusz Stanisław: pozycja 3 : 0,04% (4 głosów)
- WOJTKOWIAK Beata Dominika: pozycja 4 : 0,16% (18 głosów)
- ANDRZEJCZAK Leszek Jan: pozycja 5 : 0,06% (7 głosów)
- GOŚCIAK Magdalena Iwona: pozycja 6 : 0,09% (10 głosów)
- ANTONIEWICZ Waldemar Włodzimierz: pozycja 7 : 0,13% (14 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RONOWICZ Bożena: pozycja 1 : 10,94% (1 160 głosów)
- BIEL Jarosław: pozycja 2 : 3,02% (320 głosów)
- MŁYŃSKI Janusz: pozycja 3 : 1,36% (144 głosów)
- BANASZKIEWICZ Elżbieta: pozycja 4 : 1,13% (120 głosów)
- BYRTEK Wojciech Maciej: pozycja 5 : 0,27% (29 głosów)
- LECIEJ Wojciech Kazimierz: pozycja 6 : 0,71% (75 głosów)
- GRUDZIŃSKA Elżbieta Mirosława: pozycja 7 : 1,02% (108 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BELING Beata: pozycja 1 : 3,16% (335 głosów)
- DĄBROWSKA Joanna Marta: pozycja 2 : 2,4% (255 głosów)
- DYL Grzegorz Józef: pozycja 3 : 1,58% (168 głosów)
- MISIASZEK Agnieszka Beata: pozycja 4 : 0,45% (48 głosów)
- KUSTRA Julianna: pozycja 5 : 0,25% (26 głosów)
- SYSKA Piotr Sebastian: pozycja 6 : 0,11% (12 głosów)
- MIELCZAREK Patryk: pozycja 7 : 0,43% (46 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MINIACH Karolina Dorota: pozycja 1 : 2,07% (219 głosów)
- HEBDA Artur Kazimierz: pozycja 2 : 0,61% (65 głosów)
- ŁUKASZEWICZ Dorota: pozycja 3 : 0,46% (49 głosów)
- BARTKOWIAK Bogdan Mieczysław: pozycja 4 : 0,33% (35 głosów)
- SZYMCZUKIEWICZ-CHAŁUPKA Agnieszka Paulina: pozycja 5 : 0,56% (59 głosów)
- KOZDRÓJ Kamil Robert: pozycja 6 : 0,15% (16 głosów)
- TYKWIŃSKI Piotr Wiesław: pozycja 7 : 0,25% (27 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- URBANIAK Adam Maciej: pozycja 1 : 24,09% (2 554 głosów)
- GRYNCEWICZ Grzegorz Adam: pozycja 2 : 4,09% (434 głosów)
- SMYKAŁ Elżbieta Ewa: pozycja 3 : 6,05% (642 głosów)
- JAKUĆ Joanna Katarzyna: pozycja 4 : 1,67% (177 głosów)
- KALETA Paweł Gilbert: pozycja 5 : 0,7% (74 głosów)
- KUBIAK Kacper Edward: pozycja 6 : 1,13% (120 głosów)
- KASPRZYSZAK Dorota Anna: pozycja 7 : 5,34% (566 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ KUBICKI:
- WYSOCKI Paweł Bogdan: pozycja 1 : 6,28% (666 głosów)
- HRYNIEWICZ Grzegorz Tomasz: pozycja 2 : 4,8% (509 głosów)
- BURACZEWSKA Anita Joanna: pozycja 3 : 0,19% (20 głosów)
- HABICH Ewa Danuta: pozycja 4 : 0,79% (84 głosów)
- GRABOWSKI Czesław Jerzy: pozycja 5 : 0,4% (42 głosów)
- DACEWICZ Grzegorz: pozycja 6 : 0,35% (37 głosów)
- KLUKOWSKA Agnieszka Anna: pozycja 7 : 0,91% (96 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIELONA GÓRA 2050:
- KUBICKI Janusz Krzysztof: pozycja 1 : 4,51% (478 głosów)
- CZESZYK Filip: pozycja 2 : 2,55% (270 głosów)
- PILONIS Lena Eleonora: pozycja 3 : 1,03% (109 głosów)
- HORYZA Paweł: pozycja 4 : 0,1% (11 głosów)
- SZTURYŁO Sylwia: pozycja 5 : 0,52% (55 głosów)
- ZAKRZEWSKI Krzysztof: pozycja 6 : 0,37% (39 głosów)
- ZWIERZYŃSKA-DROBEK Bianca Monika: pozycja 7 : 1,05% (111 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:
- BONISŁAWSKI Mieczysław Józef: pozycja 1 : 0,65% (69 głosów)
- SAWICKI Fryderyk: pozycja 2 : 0,21% (22 głosów)
- BRONIKOWSKA Iwona: pozycja 3 : 0,34% (36 głosów)
- LACH Kazimiera Krystyna: pozycja 4 : 0,17% (18 głosów)
- KLISZEWSKA Iwona Barbara: pozycja 5 : 0,21% (22 głosów)
- ABRAHAMOWICZ Mariusz Zbigniew: pozycja 6 : 0,06% (6 głosów)
- ERBREDER-MIROSŁAWSKA Magdalena: pozycja 7 : 0,19% (20 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUDNIAK Marek Józef: pozycja 1 : 6,97% (678 głosów)
- LASKA Czesław: pozycja 2 : 1,56% (152 głosów)
- WYSOCKA Hanna Franciszka: pozycja 3 : 2,03% (197 głosów)
- RADCZYC Zdzisław: pozycja 4 : 2,27% (221 głosów)
- WYSZYŃSKI Piotr Zbigniew: pozycja 5 : 0,71% (69 głosów)
- GRACZYK Klaudia Magdalena: pozycja 6 : 0,53% (52 głosów)
- BOJAR Dorota Danuta: pozycja 7 : 2,22% (216 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LEWICKA Justyna: pozycja 1 : 2,93% (285 głosów)
- KUCZKOWSKA Alicja Magdalena: pozycja 2 : 0,89% (87 głosów)
- DEMBIŃSKI Piotr Andrzej: pozycja 3 : 0,4% (39 głosów)
- RYDZEWSKI Łukasz Jan: pozycja 4 : 0,14% (14 głosów)
- RYBIŃSKA Joanna: pozycja 5 : 0,66% (64 głosów)
- DZIK Aleksander Adam: pozycja 6 : 0,23% (22 głosów)
- OZIEMKOWSKA Monika Magdalena: pozycja 7 : 0,59% (57 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WYSOCKI Cezary Jacek: pozycja 1 : 4,43% (431 głosów)
- MOTYKA Ilona Maria: pozycja 2 : 0,79% (77 głosów)
- HOŁOWNIA Marek Władysław: pozycja 3 : 0,4% (39 głosów)
- GORCZYCA Kinga Anna: pozycja 4 : 0,66% (64 głosów)
- SZYMOŃSKI Rafał Piotr: pozycja 5 : 0,23% (22 głosów)
- MUCHA Romana Anita: pozycja 6 : 0,28% (27 głosów)
- BARTKOWIAK Maciej Piotr: pozycja 7 : 0,23% (22 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LEGUTOWSKI Dariusz Jacek: pozycja 1 : 16,52% (1 606 głosów)
- KIZIMOWICZ Andrzej: pozycja 2 : 1,76% (171 głosów)
- LIDDANE Joanna Katarzyna: pozycja 3 : 5,12% (498 głosów)
- CZARNY Mateusz Wojciech: pozycja 4 : 2,92% (284 głosów)
- PAWLIKOWSKA Anna Julia: pozycja 5 : 2,15% (209 głosów)
- MAZURKIEWICZ Piotr: pozycja 6 : 1,01% (98 głosów)
- KONOPKO Karolina: pozycja 7 : 1,45% (141 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ KUBICKI:
- SROCZYŃSKI Tomasz Paweł: pozycja 1 : 10,45% (1 016 głosów)
- KOZAKIEWICZ-JANKOWSKA Agnieszka Elżbieta: pozycja 2 : 0,9% (88 głosów)
- TURZAŃSKA Monika Justyna: pozycja 3 : 1,76% (171 głosów)
- ŻETECKI Jerzy Robert: pozycja 4 : 1,87% (182 głosów)
- PAWELCZYK Joanna: pozycja 5 : 1,61% (157 głosów)
- KATA Michał: pozycja 6 : 0,96% (93 głosów)
- KUCHTA Wiesław: pozycja 7 : 6,3% (613 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIELONA GÓRA 2050:
- ROSIK Mariusz Leszek: pozycja 1 : 4,33% (421 głosów)
- BARANOWSKA Klaudia Barbara: pozycja 2 : 4,35% (423 głosów)
- IDZIKOWSKA Maria Małgorzata: pozycja 3 : 0,39% (38 głosów)
- KRZYŻANOWSKI Piotr Stanisław: pozycja 4 : 0,08% (8 głosów)
- STEFANIAK Halina: pozycja 5 : 1% (97 głosów)
- KALEMBKIEWICZ Bartosz Łukasz: pozycja 6 : 0,16% (16 głosów)
- JAGIEŁOWICZ Sebastian Andrzej: pozycja 7 : 0,6% (58 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM HRESZCZYK:
- TOWPIK Paweł Szymon: pozycja 1 : 2,66% (259 głosów)
- PISAŃSKI Bolesław: pozycja 2 : 0,32% (31 głosów)
- CISZEWICZ Margarita Ewa: pozycja 3 : 0,27% (26 głosów)
- WOJTALEWICZ Krzysztof Maciej: pozycja 4 : 0,2% (19 głosów)
- LECHOWSKA Bogna Maria: pozycja 5 : 0,07% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:
- HUSAK Bogumiła Maria: pozycja 1 : 0,83% (81 głosów)
- JAGIEŁOWICZ Tadeusz Piotr: pozycja 2 : 0,4% (39 głosów)
- LACH Paweł Michał: pozycja 3 : 0,13% (13 głosów)
- KUŁAGA Amanda Joanna: pozycja 4 : 0,04% (4 głosów)
- MAŁOLEPSZY Robert Maciej: pozycja 5 : 0,15% (15 głosów)
- GALANTOWICZ Małgorzata: pozycja 6 : 0,04% (4 głosów)
- KOTALLA Bernard Michał: pozycja 7 : 0,03% (3 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUDZIŃSKI Jacek Wojciech: pozycja 1 : 10,01% (1 090 głosów)
- BRODZIK Marta: pozycja 2 : 2,88% (314 głosów)
- FURTAK Urszula Zofia: pozycja 3 : 3,11% (339 głosów)
- ŁABĘDZKA Maria: pozycja 4 : 0,63% (69 głosów)
- MARCHEWSKI Ireneusz Wiktor: pozycja 5 : 0,12% (13 głosów)
- MIESZKIEŁŁO Marek Andrzej: pozycja 6 : 0,39% (43 głosów)
- JASZCZYŃSKI Rafał Łukasz: pozycja 7 : 2,72% (296 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MISIASZEK Adam Sławomir: pozycja 1 : 1,96% (214 głosów)
- KOPACZ Iwona Agata: pozycja 2 : 1,27% (138 głosów)
- DEMBIŃSKA Marta Elżbieta: pozycja 3 : 0,46% (50 głosów)
- ZŁOTOWSKI Miłosz Franciszek: pozycja 4 : 0,22% (24 głosów)
- URBANIAK Bartosz: pozycja 5 : 0,42% (46 głosów)
- NOWAK Anna Izabella: pozycja 6 : 0,51% (56 głosów)
- SUSŁOWICZ-ŻMIJAK Kamila Olimpia: pozycja 7 : 0,73% (80 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MARKIEWICZ Edward: pozycja 1 : 3,08% (335 głosów)
- KARWICKA Claudia Maria: pozycja 2 : 1,36% (148 głosów)
- CIELECKI Sebastian Łukasz: pozycja 3 : 0,77% (84 głosów)
- MOKRZAN Kinga: pozycja 4 : 0,39% (43 głosów)
- JASIŃSKA Marika: pozycja 5 : 0,49% (53 głosów)
- MALINOWSKI Rafał Maciej: pozycja 6 : 0,16% (17 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CHŁOPEK Andrzej Robert: pozycja 1 : 13,3% (1 448 głosów)
- FRĄTCZAK Jacek Wojciech: pozycja 2 : 6,07% (661 głosów)
- MALON Joanna: pozycja 3 : 4,55% (495 głosów)
- SUCHOWACKA Anna: pozycja 4 : 3,15% (343 głosów)
- ZAPOTOCZNY Robert: pozycja 5 : 4,32% (470 głosów)
- SZOZDA Zofia Franciszka: pozycja 6 : 2,55% (278 głosów)
- KRUPKA Przemysław Marcin: pozycja 7 : 3,46% (377 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ KUBICKI:
- GRYKO Filip Grzegorz: pozycja 1 : 7,22% (786 głosów)
- BOBEK Magdalena: pozycja 2 : 2,61% (284 głosów)
- KUBICKI Robert Szczęsny: pozycja 3 : 0,81% (88 głosów)
- BINISZKIEWICZ Magdalena: pozycja 4 : 0,28% (30 głosów)
- JASZCZYSZYN Piotr Wiesław: pozycja 5 : 0,28% (31 głosów)
- JANICKA Katarzyna Sławomira: pozycja 6 : 0,22% (24 głosów)
- BINEK Zbigniew Bartosz: pozycja 7 : 6,68% (727 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIELONA GÓRA 2050:
- HARĘŹLAK Wioleta Elżbieta: pozycja 1 : 3,34% (364 głosów)
- PASEK Tomasz Maciej: pozycja 2 : 1,36% (148 głosów)
- MAJSNEROWSKA Aleksandra Katarzyna: pozycja 3 : 1,4% (152 głosów)
- JASZCZYSZYN Ewa Izabela: pozycja 4 : 0,15% (16 głosów)
- KASIŃSKA Wanda: pozycja 5 : 0,08% (9 głosów)
- GLIWA Andrzej: pozycja 6 : 0,39% (43 głosów)
- NEWELSKI Jacek Jerzy: pozycja 7 : 0,5% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM HRESZCZYK:
- HRESZCZYK Adam Piotr: pozycja 1 : 2,35% (256 głosów)
- GILEWSKA Monika Joanna: pozycja 2 : 0,3% (33 głosów)
- ANDERS Elżbieta: pozycja 3 : 0,11% (12 głosów)
- ZIOBROWSKI Mateusz: pozycja 4 : 0,23% (25 głosów)
- GILEWSKI Paweł Tomasz: pozycja 5 : 0,06% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:
- KUKULSKA Barbara Katarzyna: pozycja 1 : 1,6% (174 głosów)
- DUCHOŃ Euzebiusz: pozycja 2 : 0,26% (28 głosów)
- TEICHERT Bogdan: pozycja 3 : 0,34% (37 głosów)
- KAPUSTA Magdalena: pozycja 4 : 0,17% (18 głosów)
- GALANTOWICZ Miłosz Zbigniew: pozycja 5 : 0,05% (5 głosów)
- CZERNIAWSKI Jan: pozycja 6 : 0,02% (2 głosów)
- KLEJNA-RYCZKOWSKA Karolina Maria: pozycja 7 : 0,14% (15 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAĆKOWIAK Grzegorz Przemysław: pozycja 1 : 11,05% (997 głosów)
- SZYMKOWIAK Eleonora Maria: pozycja 2 : 8,19% (739 głosów)
- STANISŁAWSKA Mariola Ewa: pozycja 3 : 0,65% (59 głosów)
- DROZD Władysław: pozycja 4 : 0,89% (80 głosów)
- TĘŻYCKI Ryszard Jan: pozycja 5 : 0,53% (48 głosów)
- ŻOŁĄDZIEJEWSKA Marzena Agnieszka: pozycja 6 : 1,2% (108 głosów)
- OLEKSY Marzena Renata: pozycja 7 : 0,55% (50 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MROZEK Aleksandra: pozycja 1 : 3,99% (360 głosów)
- OLSZAK Andrzej Władysław: pozycja 2 : 1,61% (145 głosów)
- IZOWIT Magdalena Elżbieta: pozycja 3 : 0,9% (81 głosów)
- HUCAŁ Tomasz Sebastian: pozycja 4 : 0,33% (30 głosów)
- PYZIKIEWICZ Grzegorz Antoni: pozycja 5 : 0,37% (33 głosów)
- BEJTLICH Anna Katarzyna: pozycja 6 : 0,29% (26 głosów)
- BOROWIEC Bartłomiej Marek: pozycja 7 : 0,29% (26 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- TCHOROWSKI Jarosław Artur: pozycja 1 : 1,67% (151 głosów)
- FIJAŁKOWSKA Katarzyna Dorota: pozycja 2 : 1,5% (135 głosów)
- PIDŁYPCZAK Jarosław: pozycja 3 : 0,42% (38 głosów)
- SROKA Katarzyna Anna: pozycja 4 : 0,68% (61 głosów)
- MALIŃSKA Barbara Irena: pozycja 5 : 0,44% (40 głosów)
- STAWAŃSKI Roman Michał: pozycja 6 : 0,07% (6 głosów)
- KROCZEK Agnieszka Iwona: pozycja 7 : 0,27% (24 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- REWERS Janusz Andrzej: pozycja 1 : 19,03% (1 717 głosów)
- BRODZIK Radosław Robert: pozycja 2 : 10,08% (909 głosów)
- ZABOROWSKA-KUJAWA Eliza: pozycja 3 : 4,74% (428 głosów)
- FEDRO Katarzyna: pozycja 4 : 2,03% (183 głosów)
- CZERWIŃSKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,02% (92 głosów)
- SIEŃCZAK Joanna Dorota: pozycja 6 : 0,94% (85 głosów)
- SZYMKOWIAK Sebastian: pozycja 7 : 1,91% (172 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ KUBICKI:
- BRACHMAŃSKI Andrzej Marian: pozycja 1 : 3,85% (347 głosów)
- KASZA Rafał Mariusz: pozycja 2 : 7,18% (648 głosów)
- MICHALCZAK Radosław Piotr: pozycja 3 : 0,58% (52 głosów)
- OŻÓG Edyta Teresa: pozycja 4 : 0,4% (36 głosów)
- MOCNY Paweł Andrzej: pozycja 5 : 1,1% (99 głosów)
- KUCZAK Ewa Małgorzata: pozycja 6 : 0,62% (56 głosów)
- BLONKOWSKA Marta Joanna: pozycja 7 : 1,93% (174 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIELONA GÓRA 2050:
- MACHALICA Krzysztof Edward: pozycja 1 : 1,77% (160 głosów)
- KONDRAD Emilia: pozycja 2 : 3,21% (290 głosów)
- ŁAGUTKO Tomasz Paweł: pozycja 3 : 0,35% (32 głosów)
- CZARKOWSKI Rafał Lech: pozycja 4 : 0,3% (27 głosów)
- ŚWISTAK Diana Józefa: pozycja 5 : 0,2% (18 głosów)
- SAK Izabela Renata: pozycja 6 : 0,16% (14 głosów)
- ZALEWSKI Paweł: pozycja 7 : 0,52% (47 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:
- TEICHERT Jerzy Romuald: pozycja 1 : 0,98% (88 głosów)
- CIESIELSKA-RAU Renata Ewa: pozycja 2 : 0,39% (35 głosów)
- LUBERA Ryszard: pozycja 3 : 0,2% (18 głosów)
- GRUSZECKI Ireneusz Marek: pozycja 4 : 0,19% (17 głosów)
- CZERNIAWSKA Agnieszka Luiza: pozycja 5 : 0,25% (23 głosów)
- ADLER Marian: pozycja 6 : 0,07% (6 głosów)
- LATAWIEC Mariola Wioletta: pozycja 7 : 0,13% (12 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?