Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KOSTRZYN. Przystanek Woodstock - było bezpiecznie

KWP/b
KWP w Gorzowie
Sprawnie i profesjonalnie - tak w dwóch słowach można opisać realizację kończącej się właśnie operację zabezpieczenia XVI Przystanku Woodstock. Wysiłek wszystkich policjantów gwarantował to, że przybywający do Kostrzyna mogli czuć się tu bardzo bezpiecznie.

Liczba uczestników tegorocznego Przystanku Woodstock zdaniem obserwatorów przekroczyła 300 tys. osób. Wielkość ta nie jest jednak łatwa do oszacowania, gdyż z roku na rok coraz większa liczba gości przyjeżdża na konkretny koncert i wraca zaraz po nim do domu. Tak dzieje się przede wszystkim przypadku osób z Gorzowa, Kostrzyna i okolicznych powiatów. Z tego względu ruch na drogach nie ustaje nawet w nocy, a rzeczywista liczba osób odwiedzających kostrzyńskie błonia trudna jest do określenia.

Opisana sytuacja nie zmienia faktu, że czuwanie nad bezpieczeństwem tak ogromnej liczby ludzi jest bardzo wymagającym zadaniem. Lubuscy policjanci mają jednak duże doświadczenie w organizacji takich przedsięwzięć. Tegoroczna operacja przygotowywana była już od kilku miesięcy. W naszych działaniach wspomagali nas koledzy z dalszych zakątków kraju. Przez wszystkie dni pracowali z nami policjanci z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Łodzi. Towarzyszyli nam również koledzy z Niemiec. W sumie nad bezpieczeństwem woodstockowiczów czuwało prawie 1100 policjantów, wspomaganych dodatkowo przez Straż Graniczną, Straż Pożarną, SOK, Żandarmerii Wojskowej i wielu jeszcze instytucji.

Dziś można już potwierdzić, że tegoroczna edycja festiwalu była chyba najbardziej bezpieczną z dotychczasowych. Podczas trwania całej imprezy nie doszło do żadnych poważnych incydentów, wpływających negatywnie na poczucie bezpieczeństwa większej liczby uczestników imprezy. Przypadki, z jakimi się do nas zgłaszano, dotyczyły drobnych zdarzeń, do których przy takiej ilości osób niestety dochodzi. Zazwyczaj z poważnymi wypadkami spotykaliśmy się już podczas dojazdów. W tym roku doszło jedynie do trzech incydentów w czasie drogi. W ich wyniku poszkodowane osoby nie doznały jednak obrażeń zagrażających ich życiu. Woodstockowy posterunek polowy przyjął informacje o 49 kradzieżach.

Ginęły telefony, plecaki i portfele. Duża część tych sytuacji wynikała z roztargnienia. Właściciele gubili swe cenne przedmioty i zapominali, gdzie je pozostawili. Wyjaśniając opisane sytuacje policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował sprzedawać przypadkowym osobom kradzione wcześniej telefony. Odnotowano również 6 włamań i 19 przypadków posiadania narkotyków. Większość osób zatrzymanych z zabronionymi specyfikami trafiała w ręce policji już w okolicach dworca, nie docierając na imprezowe pole. Policjanci zatrzymali także kilkunastu nietrzeźwych kierowców i odnotowali 5 niegroźnych kolizji drogowych.
XVI Przystanek Woodstock przechodzi już do historii, dla policji to jednak kolejne cenne doświadczenie, z którego wnioski wykorzystane zostaną podczas planowania następnych takich operacji.


od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strzelcekrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto