Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Joanny Słowińskiej

  Strzelecki Ośrodek Kultury
  Strzelce Krajeńskie, ul. Wojska Polskiego/7, +48 95 763 24 39

  18:00 Sobota, 29 października

  • Wstęp wolny

  Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pochodzącej z naszego regionu Joanny Słowińskiej – uznanej i cenionej wokalistki, ktora koncertuje niemal na całym świecie, a przy tym ujmuje skromnością i szacunkiem do widza. Ten wyjątkowy koncert to wspaniała podroż muzyczna z elementami poleskiej historii.

  Koncert „Polecie” to artystyczna podroż Joanny Słowińskiej do rodzinnych źrodeł. Koncert inspirowany jest motywami pieśni obrzędowych pogranicza. Wspołtworzą go instrumentaliści sceny improwizowanej w aranżacjach Stanisława Słowińskiego – laureata Grand Prix międzynarodowego konkursu Jazz Juniors 2015. Swoj udział mają też śpiewacy ludowi pamiętający tradycyjne pieśni Polesia, kultywujący dawny repertuar oraz archaiczne formy wykonawcze. Sama artystka tak mowi o projekcie, ktory niebawem zaprezentuje w naszym mieście:

  Reprezentuję pokolenie wnukow przesiedleńcow z Polesia. Projekt ten ma dla mnie, szczegolny wymiar osobisty; wychowywałam się Gorkach Noteckich. Staram się dotrzeć do świadkow tradycji poleskich; niewielka już grupa osob starszego pokolenia – pamiętająca dawne poleskie pieśni, motywy melodyczne i techniki wykonawcze – to skarbnica kultury zanikającej, domagająca się natychmiastowej archiwizacji i popularyzacji wśrod przedstawicieli młodego pokolenia.

  Koncert ‚Polesie’ to dla mnie proba odszukania kulturowego kodu DNA, pragnienie uczestnictwa w kulturze dawniejszej niż sięga moja pamięć. Wyobrażony kraj, wspomnienie niemożliwe, zarazem intensywne. Powrot pieśnią po zerwanym moście.

  Joanna Słowińska to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości. Fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego. Występuje m.in. z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistow, z formacją Stanisław Słowiński Quintet i z grupą Muzykanci. Koncertowała w większości krajow Europy, w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center), w Ameryce Południowej (WOMAD Festival Chile), w Azji (Gruzja, Korea Południowa). Jej kolejne solowe płyty: „Live in PolesieAlchemia” (2005) oraz „Możesz być” (2007) znalazły się w czołowce konkursu Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku, a autorski album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł. Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2004), Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, SuperjedynekTVP1 w ramach festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 roku uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST