Pszczewska Dwudziestka za nami. Na starcie blisko 250 biegaczy [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
To już 33. edycja Pszczewskiej Dwudziestki. Bieg ukończyło 249 zawodników.
To już 33. edycja Pszczewskiej Dwudziestki. Bieg ukończyło 249 zawodników. Dariusz Brożek
33. edycję Pszczewskiej Dwudziestki ukończyło 249 zawodników, w tym kilkudziesięciu z powiatu międzyrzeckiego. Na dystansach od 50 do 800 m. rywalizowały natomiast przedszkolaki, dzieci z podstawówek, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimanzajalnych. Nazwa biegu może mylić, gdyż od kilkunastu lat Pszczewska Dwudziestka rozgrywana jest na dystansie półmaratonu, czyli 21.097 m.

Słońce i wysoka temperatura były największym wyzwaniem dla uczestników niedzielnego biegu w Pszczewie. - Trasa jest fajna, ale było trochę za ciepło - mówi Ukrainiec Andrzej Starzyński, który z czasem 1.18.18 wygrał w niedzielę Pszczewską Dwudziestkę.

Wśród kobiet tryumfowała Ukrainka Walentyna Kiliawska (1.30.22). Najlepszym Polakiem był międzychodzianin Mateusz Agaciak, który przekroczył linię mety jako czwarty z czasem 1.20.19.

W kategorii zawodników na wózkach hand bike wygrał Zbigniew Wandachowicz (39.35), natomiast na normalnym wózku jako jedyny trasę pokonał międzyrzeczanin Ryszard Czernicki (2.16.12).

Artystycznym akordem imprezy były występy dzieci z zespołów Mali Pszczewiacy i Trans. Relacja i zdjęcia w poniedziałek, 9 maja, w „Gazecie Lubuskiej” oraz w środę, 11 maja, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.